Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 18.05.2019 16:31:45 

JK GRACIE Dřevohostice

Minulé ročníky

VII. Hubertova jízda

Koňáci z blízkého i dalekého okolí se letos již po sedmé sešli v areálu zámecké zahrady v Dřevohosticích, aby společně ukončili jezdeckou sezónu 2015. Tentokrát v krásném počtu 50 koní.
Ani letos nikdo nepřišel o domácí koláček a slivovici na přivítanou. Mezitím než se všichni jezdci občerstvili a odpočinuli si po méně či více náročné cestě do Dřevohostic, tak se velmi rychle zaplnila všechna volná místa pro diváky na V3S. Zda chce tolik lidí vidět jezdce na koních projíždějící přírodou nebo jde většině o adrenalinový zážitek s řidičem Jirkou, to zatím nevíme.

Foto: Petr Menšík

Liškou pro letošní ročník se stala Zuzana Žemlová na svém plavákovi jménem Erol. Tuto dvojici následoval skokový houf přes několik sérií přírodních překážek v dřevohostickém lese až na obecní chatu. Neskokový houf v čele s Naďkou Klvaňovou na huculském valachovi Grand Beautym dorazil na svačinu také včas. Po krátké přestávce a výborné sekané se jezdci vyhoupli opět do sedel a následovaly rozběhy a samozřejmě nejdůležitější část dne - Hon na lišku. Vítězkou dostihu poníků se stala Nikol Krúzová, dostih plnokrevných koní s přehledem vyhrála Simča Zavadilová z Kyselovic a i přes svůj věk nám Jurášek potvrdil že je pořád nejrychlejším teplokrevníkem v okolí. Zvítězil ne jenom v rozběhu pro teplokrevné koně ale také se s Milanem Školoudem stali u nás po několikáté Králi honu.

Foto: Petr Menšík

Mezitím se v zámecké zahradě začali scházet diváci, kteří netrpělivě očekávali slavnostní návrat jezdců. Zanedlouho uslyšeli zvuk motoru a dusot koňských kopyt, to znamenalo že se nám všichni odvážlivci vrací ve zdraví zpátky! Vyčerpaní účastnící se vrhli na guláš a pastvou pro oči se stala taneční skupina New Side. V zápětí předvedl své umění Taneční soubor Tadomi a ani mlaďučké Gracie nezahálely a připravily si pro diváky vystoupení Tancujícího koně.

Foto: Daniela Petrů
Foto: Petr Menšík

V letošním roce nás Gracie potkalo mnoho zlého a smutného, ale také jsme ronily slzy štěstí když naše dvě kobylky přivedly na svět krásná a zdravá hříbátka. Při této příležitosti jste mohli zhlédnout Křtiny hříbat. Pony kobyla Luneta porodila krásného ryzáčka Figara a plnokrevná klisna Kiss De Victoria hnědou holčičku jménem First Kiss. Obě hříbátka jsou poslední potomci po otci Fain, který nedávno zemřel. Oběma prckům přejeme krásný dlouhý a pohodový koňský život.

Foto: Petr Menšík

Následovalo vystoupení našich mladých jezdeckých nadějí a to Kristýnky Kelarové s Lunetou a Naďky Klvaňové s Grand Beautym. Ukázaly sehranou jízdu bez uzdy a sedla. Kika poznala Lunetu jako sotva obsedlou syrovou poničku a Naďka Beautyho jako tvrdohlavého hucula, který téměř pro nikoho neudělal nic zadarmo. Proto naše děvčata zaslouží veliký obdiv, že si dokázaly u těchto koní vybudouvat tak veliký respekt vyvážený důvěrou.

Foto: Daniela Petrů 

Nyní na scénu přichází netradiční jezdecké soutěže.

První z nich byl Plyšový parkur. V této disciplíně musí jezdec překonat 6 překážek. Aby to nebylo tak jednoduché, každý jezdec vyfasoval plyšového kolegu. Každý si mohl vybrat mezi plyšovým hadem Fredem nebo méďou Béďou. V nejrychlejším čase bez trestných bodů překonala předepsanou trasu Nela Kutrová na koni Japa.

Foto: Petr Menšík

Pivní barel byla druhá soutěž. Nejrychleji přijet k barelu, sesednout z koně, vypít pivo, naskočit a pelášit do cíle dokázal Milan Školoud na Juráškovi.

Foto: Martin Pikal
 

Podobná cowboyská disciplína se nazývá Záchrana. Jezdec na koni musí v co nejkratším čase zachránit přítele v nouzi stojícího opodál. Tentokrát vynikly ženy a pohár za první místo  si odvezla Míša Štefánková s Nelou na Japě.

Foto: Petr Menšík

Velmi náročná soutěž na souhru dvou jezdců a jejich koní se nazývá Stužkovaná. Dva jezdci na koních musí projet předepsanou trasu spojení krepovou stuhou, která se nesmí v žádném případě přetrhnout. Jako nejvíce sehraná dvojice se předvedla Nela Kutrová s Milanem Školoudem.

Foto: Martin Pikal

Poslední soutěží, kterou jsme pro jezdce připravili byla Jízda zručnosti. Obsahovala velmi náročné prvky pro koně jako přejít přes pošlapané pet lahve nebo přenést vlajku. I přes velikou konkurenci upevnil Milan Školoud svůj dlouholetý vztah s Juráškem a odvezl si zlato. Tímto byly ukončeny všechny jezdecké disciplíny, ve kterých jsme rozdali přes 20 pohárů, které zasponzoroval městys Dřevohostice - děkujeme!

Foto: Martin Pikal
 

Skokový souboj muž vs. kůň - to byla pro mnohé nejnapínavější část dne. Utkal se natrénovaný Pavel Roubalík proti odhodlanému Erolovi. Celý souboj byl velmi vyrovnaný, diváci prožívali chvíle radosti i smutku, napětí i legraci a hlasitě podporovali oba soutěžící. I přestože Zuzka s Erolem překonali svůj osobní rekord a skočili 140 cm, tak Pavel se stal vítězem na neuvěřitelných 145 cm!

Foto: Petr Menšík
 

Úplný závěr moc pěkného dne patřil průkopníkům oslího Partnershipu Verči a Bruníčkovi. Snaží se dokázat že všechny živé bytosti mají stejnou duši, i když tělem se navzájem liší.

Foto: Martin Pikal

Jezdecký klub Gracie tímto děkuje všem koňákům a divákům, rodině a přátelům, všem sponzorům (Zubr, Salvator a městys Dřevohostice) a pomocníkům za projevenou důvěru a pomoc při realizaci této akce. Zároveň Vás s předstihem zveme na Mikulášský výšlap, který je naplánovaný na 5. 12. 2015 v Dřevohosticích.

Foto: Petr Menšík

VI. Hubertova jízda

Třetí víkend v měsíci září patřil již tradičně netradiční Hubertově jízdě v Dřevohosticích.Po 10-té hodině ranní zazněly v zámecké zahradě první zvuky koňských kopyt. Jezdci si zakoupili stužku, ke které dostali na přivítanou domácí koláček a slivovici. Po příjezdu lišky v podání Věry Michálkové
s plnokrevnou kobylkou Sotirou se mohlo vypravit všech 37 jezdeckých dvojic na trasu do dřevohostického lesa. V první polovině bylo nachystáno několik sérií skoků, kdo si na překážky netroufl následoval vedoucí neskokového houfu Kristýnku Kelarovou s Lunetkou. Předvoj s odvážnými diváky dělal Jiří Kasperlik a jeho vládní vozidlo V3S.

Uprostřed lesa mohli všichni využít posezení u chaty a posilnit se výbornou sekanou. Po krátkém odpočinku se houf vydal opět na trasu zahřát svá i koňská těla na rozběhy.

Ve vyrovnaném boji zvítězila v rozběhu pro teplokrevné koně Alenka Pechová, mezi plnokrevnými koňmi byla nejrychlejší Alena Kondiczová a všechny poníky nechala za sebou s noblesou Kika s Lunet. Tu nejdůležitější trofej - liščí ohon ulovil jak jinak než Milan Školoud s Juráškem.


Poté se příjemně unavení koně se svými jezdci vrátili na zámek, kde byly u konce dopolední soutěže pro děti za věcné ceny a volné vstupenky do skákacího hradu. Po celé dopoledne jste si mohli zkoušet balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi stromy pod dohledem kluků od Slackline Přerov. Ti také sami předvedli různě náročné triky z tohoto ještě stále nového sportu.


Zábavné odpoledne zahájily mažoretky TS Tadomi pod taktovkou p. uč. Lucie Pokorné. Publikum zajisté pobavil i náš JK tančící kůň. Během této doby měli jezdci čas na občerstvení v podobě guláše a také si mohli promyslet taktiku jak vyzrát nad našemi soutěžemi.

 

Některé byli opravdu náročné a hlavně pro jezdce neznáme. Jako první závod byl Plyšový parkur, kdy šlo o překonání 6 skoků s dlouhým plyšovým hadem nebo medvědem libovolně umístěným na sobě či koni. Jak se to dělá a dělat se to má, to předvedla naše členka Kristýnka s vlastnoručně vychovaným poníkem Lunetou. Tato blonďatá dvojka absolvovala parkur bez plyšáka, uzdy a také sedla.


Všichni byli seznámeni s kurzem parkuru, teď už jen promyslet jak zainteresovat dalšího pasažéra do jízdy a můžeme startovat! Na nejlepší postup přišla Monča Komínková na koni Darka a tak se stala vítězkou této soutěže.


Stužkovaná je soutěž, ve které jde o souhru 2 jezdců a jejich koní. Nejvíce sehraná byla Monika Charuzová
s Denisou Zdražilovou a tak si obě odvezli zlato.

Jak nejrychleji sebrat a odložit klobouk ví Milan Školoud s Juráškem a proto se stal vítězem soutěže s názvem Klobouková.

Milda zúročil také své dlouholeté zkušenosti a odvezl si domů pohár za první místo i v Pivním barelu.


V záchraně zvítězila Diana Janošová, protože dokázala vysvobodit v nejrychlejším čase Míšu Štefánkovou.


Závěrem nastoupili na scénu opět členové Jezdeckého klubu Gracie.
Verča se svým kamarádem Bruníčkem předvedli pár střípků z přirozené komunikace, které se společně věnují druhým rokem. Bruno je oslí puberťák a tak má velikou pochvalu, že se před publikem choval celkem kultivovaně.

Úplné zakončení patřilo Skokovému souboji koně vs. muže. Za koně soutěžil Erol se svou majitelkou a zároveň jezdkyní Zuzkou Žemlovou proti super Supermanovi. Byl to vyrovnaný a napínavý souboj, ve kterém zvítězil Superman Michal Seidl.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a chodu této akce. Pivovaru Zubr a TH Troubecké Hospodářské společnosti za ceny do soutěží. Městysu Dřevohostice za podporu a také společnosti Salvator střechy s. r. o. za sponzorský dar. V neposlední řadě děkujeme rodině, přátelům a účastníkům, bez Vás by to nešlo.

 

V. Hubertova jízda
  

28. září 2013 se (po nevydařeném prvním pokusu ze 14. září) v Dřevohosticích konala již tradiční Hubertova jízda. Letošní pátý ročník se pořádal za obrovské podpory přátel a rodiny členů Jezdeckého Klubu Gracie Dřevohostice. Mezi sponzory pak patřili např. městys Dřevohostice , tiskárna Profitisk i přerovský pivovar Zubr ... Ten dodal nejen vynikající zlatavý mok pro zahnání žízně, ale také věcné dary do soutěží.

 

V sobotním slunečném dni se v areálu zámecké zahrady sešlo 35 jezdeckých dvojic a ještě více diváků. Nechyběly ani povozy s koňmi, tedy spíše poníky. Od desíti hodin byly k zakoupení stužky s koláčkem a panáčkem na posilněnou.

V jedenáct hodin se již vydaly koně i diváci na trasu. Houfy byly rozděleny na skokový, pod vedením Venduly Patalové na koni Šagy a neskokový, kterému vévodila Zuzana Kuličková s kobylkou Kiss de Victoria. Pro diváky byl, jako vždy, připraven povoz v podobě V3S i s jeho tradičním “žokejem” Jiřím Kasperlikem.

   

První část Hubertovy jízdy vedla dřevohostickým lesem a okolními loukami, kde bylo pro skokový houf připraveno několik skokových sad. Možnosti překonání překážky však využili i jezdci z neskokového houfu a poté následovala přestávka na občerstvení u chaty v nitru dřevohostického lesa. Po výtečné sekané se jen zaprášilo. Z okénka se ozývalo: “Posledních deset porcí”, “Poslední tři porce”.

 

Po krátkém odpočinku se již vydaly oba houfy společnou cestou na místo, kde byla spatřena liška a bylo ji třeba ulovit. I přes velkou snahu všech zúčastněných jezdců nakonec lišku zdolal Milan Školoud na svém věrném Juráškovi.

 

Konaly se i rozběhy pro koně ve třech kategoriích, a to pro plnokrevné koně, kde zvítězila Zuzana Kuličková se svou kobylkou Kiss de Victoria, v rozběhu pro teplokrevné koně zvítězil pan Lichnovský s Poly.

 

V rozběhu pro pony zvítězila Eliška Kovaldová s Luckem, avšak velký obdiv si zasloužil i druhý účastník tohoto závodu Matěj Klvaňa, který i přes velkou snahu Polly odejít za koňmi, ji nakonec zdolal a přes cílovou čáru taktéž převedl.

 

Průvod koní pak prošel Dřevohosticemi zpět do areálu zámecké zahrady, kde mezitím probíhal doprovodný program. Ten zahájili Věra Michálkova a Grand Beauty se svou ukázkou práce bez sedla a uzdy. Následovalo vystoupení mažoretek TS Tadomi pod taktovkou p. uč. Lucie Pokorné a soutěže pro děti.

 

A po krátkém občerstvení mohl začít hlavní program dne, který odstartovala nová soutěž - Šprýmovní křížkový parkur. V této netradiční disciplíně zvítězili Milan Školoud s Juráškem. Na druhém místě se pak umístnily Edita Pavlíková s Klowie-M a na třetím p. Bukáček s Bery.

 

Nechyběly ani již tradiční a divácky oblíbené soutěže záchrana a pivní (kofolový) barel. Nejrychlejším zachráncem se stal Milan Školoud, který Michaelu Štefánkovou záchránil v rekordním čase 0:10:21s. Na druhém místě skončila Nela Kutrová, která Míšu zachránila v čase o necelých 50 setin sekundy pomalejším. Třetí pak skončil team z Oseka s rozdílem necelých deseti sekund od prvního.

 

Nejrychlejším “pijákem” byl opět Milan Školoud na Juráškovi. Druhé místo si odnesl Petr Garak na klisně Laile a třetí skončil Martin Sochor s Cetonyi. Netradičním účastníkem pivního (kofolového) barelu byla čtyřkolka a její “jezdec” Pavel Patala.

 

V závodu čtyřkolky a koně se bohužel ukázalo, že přes veškerou snahu a živou sílu, je stroj přece jen rychlejší a tak se stal trojnásobným vítězem Pavel Čížek se svou čtyřkolkou.

Závěrem sobotního odpoledne se pořádal skokový souboj muž vs. kůň. Diváci si mohli vsadit na vítěze a zařadit se tak do slosování o krásné ceny v tombole. Průběh souboje byl ze začátku vyrovnaný, avšak se zvyšující se překážkou bylo čím dál víc znát kdo má navrch. Sice podal skokan Jan Ševčík dobrý výkon, ale devatenáctiletá trakénská klisna Grantz jej nakonec porazila při výšce skoku 150cm. Diváci, kteří si na koně vsadili pak mohli vyhrát např. pytel ovsa, sadu sklenic, pamlsky pro psy, puzzle, kosmetický balíček či mnoho dalších krásných cen.

 

Večer proběhl soud sv. Huberta a vyhlášení výsledků z celého dne. Byly předány krásné poháry a ceny nejen od sponzora Pivovaru Zubr. Den Hubertovy jízdy v Dřevohosticích zakončila tak trochu “soukromá” diskotéka.

 

Tímto bychom chtěli ještě jednou poděkovat všem sponzorům, rodině a přátelům, kteří pomáhali s přípravou a chodem celé akce. Všem jezdcům a divákům za účast, především pak těm, kteří naši Hubertovu jízdu absolvovali dvakrát - 14. září za nepříznivého počasí i 28. září se sluncem v zádech. Velké díky patří i Jiřímu Kasperlikovi, městysu Dřevohostice a dalším dobrým duším, díky kterým jsme mohli uspořádat “reparát” na Hubertovu jízdu.

 

Doufáme, že se Vám u nás na Hubertově jízdě líbilo a všechny srdečně zveme na příští rok; i ty, kteří se letos nemohli z nějakého důvodu zúčastnit.

 

 

 

 

III. Hubertova jízda v Dřevohosticích

pořádaná JK Gracie Dřevohostice

     Půlka září patřila, dalo by se říct, snad již tradičně Hubertově jízdě v Dřevohosticicíh.  Jezdeckému klubu Gracie se za obrovské podpory rodiny a přátel podařila uskutečnit již III. Hubertova jízda.

     Sraz účastníků byl v areálu zámecké zahrady v 10 hodin,  kde byly pro jezdce připraveny k zakoupení stužky, ke kterým dostali  na posilněnou koláček a samozřejmě, jak také bývá zvykem, Slivovicu. Mezitím Jiří Kasperlik pečlivě nazdobil svůj stroj V3S do barev fotbalového klubu Chelsea. ,,Chelsea kára,, jak jí někteří diváci nazývali, byla připravena k odjezdu, zaplněná diváky, kteří se z nějakého důvodu nemohli nebo nechtěli zúčastnit na koních, ale i přesto chtěli shlédnout tento Hubertus, nebo pouze chtěli po roce zažít adrenalinovou jízdu rozmanitým terénem s kočím Jirkou.

    

posilnění před výjezdem

povoz pro diváky

     V 11 hodin zaznělo zámeckou zahradou 3x ,,ZDAR,, Hubertově jízdě a všech 35 koní i se 2 povozy se mohlo vydat na trasu za masterem Kateřinou Mayerovou na koni Adam. Tento houf koní prošel městýsem v krásném průvodu a pokračoval přes louky téměř až k Prusinovicím, kde po několika nedobrovolných sesednutích z koní, bylo potřeba se opět občerstvit. Jak pro diváky, tak jezdce byla nachystána výborná sekaná.

 

průvod                                                                                                              svačina

     Po krátkém odpočinku, se tato celá delegace vydává na trať. Všichni se ve zdraví dopravili až na místo, kde mělo dojít k nejdůležitějšímu okamžiku dne a tím byl hon na lišku, na který si trouflo hodně jezdců se svými čtyřnohými parťáky. I přes velikou konkurenci se Králem honu stal Tomáš Caletka na koni Borny. Také došlo na rozběhy poníků, kde zvítězila Kristýnka Kelarová na Lunetce, v dostihu pro plnokrevné koně si vybojovala první místo paní Alena Lichnovská na půjčeném Juráškovi a v dostihu teplokrevných nejvíc zazářil zase Tom s Bornym. 

Tomáš Caletka na koni Borny - Král honu a zárověň vítěz rozběhu pro teplokrevné koně

  

vítězka dostihu poníků - Kristýna Kelarová                               vítězka dostihu pro plnokrevné - Alena Lichnovská      

     Všechno důležité bylo tímto okamžikem splněno a tak se mohli všichni odebrat zpátky na zámek, kde mezi tím probíhal pestrý program, který zahájil Kynologický klub Dřevohostice svým poutavým vystoupením, které zahrnovalo vše od poslušnosti pejsků, přes skoky, obrany až po zadržení pachatele. Dalším na programu byly malinké mažoretky ze školky, kterým se podařilo svým vystoupením roztleskat celé publikum, velkou zásluhu na tomto měla p. uč. Lucka Pokorná, která v době tréningu měla s holkama určitě velkou trpělivost,  strávila s něma hodně času a předala spoustu zkušeností.

  

Kynologický klub Dřevohostice

  

mažoretky z MŠ Dřevohostice                                                                             vedoucí a trenérka p. uč. Lucie Pokorná   

     Po odřeknutí dvou vystoupení  freestyle BMX a agility zachránil situaci náš komentátor, pan Novák, zabavil všechny děti přetahováním lana nebo pojídáním koláčků, nakonec si všichni společně zatančili a zazpívali na notoricky známou písničku Jede, jede mašinka,  nevím zda se víc vyblbly děti nebo pan Novák. Také proběhlo přetahování dětí s koněm, původně měl tahat Grand Beauty, ale při pohledu na množství dětí, které se chtěly zúčastnit, obětoval pan Palla svého chlaďáska, za což mu moc děkujem, jinak by mi ti malí siláci Beautynka odtáhli snad ven z areálu. Souboj dětí a tohoto velkého krasavce dopadl nerozhodně, ovšem kdyby se koník rozhodl zvítězit, tak by to pro něj nebyl určitě žádný problém.

  

přetahování                                      pojídání koláčků                                                Jede, jede mašinka

 

   

přetahování dětí s koněm                                                           přetahování dětí s koněm - vítězí děti 


přetahování dětí s koněm - vítězí kůň

     Legrace zkončila při indiánském vystoupení Peti Laciny a jeho paní. Nastal neskutečný obdiv a úžas nad tím, co se svým koníkem dokáže. Jak již upozornil pan Novák, nejspíš Peťa našeptával indiánskou řečí svému oři svá přání, jinak není možné, co vše pro svého pána je toto zvíře ochotné udělat, bez použití sedla, biče, šporen a uzdečky… Předvedl krásnou souhru při jízdě, ustupování na holeně a skocích přes vše možné i nemožné.

 

Indiánské vystoupení - Petr Lacina

  

skok přes židličku                               napichování kroužků                            skok přes člověka

     Dočkali se také účastníci Hubertovy jízdy, pro které byla připravena i divácky zajímavá soutěž s názvem pivní barel, pravidla této soutěže jsou jednoduché: přijet k pivu, sesednout z koně, vypít pivo, nasednout a  rychle do cíle, to vše na čas, i ti co se této soutěže nikdy nezúčastnili, si dovedou představit, co se žaludkem jezdce dokáže udělat exnutí piva a následný trysk na koňském hřbetě cheeky V této soutěži byla jasnou favoritkou Monča Procházková, ta samozřejmě nezklamala a zvítězila. Těsně za ní se umístil Tomáš Navrátil a ke 3. místu se propila Lucka. Monča si odnesla krásný pohár a všichni umístění  dostali tzv. trojčata, darovaná pivovarem Zubr, aby mohli závodníci poctivě trénovat i doma.

 

pivní barel                                                                                pivní barel - 2. a 3. místo

pivní barel - 1. místo - Monča Procházková

      Další soutěží byla záchrana, kdy jezdec s koněm musí v co nejkratším čase, zachránit svého kolegu stojícího o podál. V této soutěži záleží jak na přiježděnosti koně, tak na zachraňujícím, ale nejvíce snad na zachraňovaným, jeho obratnosti a schopnosti naskočit na koně, jak potvrdil pan Novák, nejlepším skokanem dne se stal ten samý člověk co Králem honu a to Tomáš Caletka,  jeho zachráncem byla Barča Kaňoková.  

záchrana - Barča Kaňoková a Tomáš Caletka

     Na závěr celého dne mělo být překvapení pro dámy, ovšem ze zdravotních důvodů účinkujících tato kulturní vložka nemohla proběhnout. Diváci si budou muset počkat na přístí rok, ale možná překvapení bude o to větší. smiley

     Nakonec závěr patřil JK Gracie Dřevohostice, kdy jsme s Grand Beautym a Terkou  oprášili naši ukázku komunikace s koněm.

  

    Po celý den bylo zajištěno, nejen pro děti, vození na koních a čtyřkolce.   

    Večer zahájila, stejně jako v loňském roce, kapela Exploze-rock, se kterou jsme za jeden večer procestovali témeř celou Evropu. Takže pro ty, co ještě nebyli na Kubě, vřele doporučujem.

     Jak již na Hubertových jízdách bývá zvykem, veškeré prohřešky jezdců byly sledovány a pečlivě zapisovány, aby mohly být při večerním soudu náležitě potrestány. Soudce Milan Foukal nekompromisně odsoudil všechny provinilce a to buďto nějakým tím tekutým mokem a u nezletilých hříšníků fyzickým trestem. Většinou bylo důvodem odsouzení nedobrovolné sesednutí z koně. Zárověň proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků z celého dne a předání pohárů.

  

plnění trestu

  

soud                                                                                           předání pohárů

Opět patří veliké DÍK Jirkovy Kasperlikovy, který nám se vším pomáhal od začátku do konce, panu Novákovy za perfektně odmoderovaný den, všem vystupujícím, sponzorům, kapele a v neposlední řadě rodině za podporu a pomoc. Samozřejmě také děkujem všem jezdcům s koňmi, tak příští rok na shledanou. wink

 

 

 

III. Hubertova jízda v Dřevohosticích - foto Kika Bulíčková

III. Hubertova jízda v Dřevohosticích - foto Věra Michálková

III. Hubertova jízda v Dřevohosticích - foto Petr Matějíček - 1. část

III. Hubertova jízda v Dřevohosticích - foto Petr Matějíček - 2. část

III. Hubertova jízda v Dřevohosticích - foto Petr Matějíček - 3. část

III. Hubertova jízda v Dřevohosticích - foto Petr Matějíček - program na zámku

III. Hubertova jízda v Dřevohosticích - foto Petr Matějíček - vystoupení Grand Beauty

III. Hubertova jízda v Dřevohosticích - foto Petr Matějíček - soud

 

II. Hubertova jízda v Dřevohosticích

pořádaná JK Gracie Dřevohostice

     Díky sponzorům, městys Dřevohostice, členům klubu a hlavně rodině a kamarádům se povedla v Dřevohosticích uskutečnit již druhá Hubertova jízda s bohatým doprovodným programem, kde se sešlo kolem 50 koní.

    Po 9-té hodině se areál zámecké zahrady začal plnit atrakcemi připravenými pro děti i dospělé. Dorazili manželé Hájkovi, kteří měli pro děti připravenou obří nafukovací skluzavku a trampolínu, kde se vyblblo nespočet dětí a poté doplnili energii výbornou cukrovou vatou nebo popcornem.

    V deset hodin se již zámkem neslo hlasité řehtáni prvních přijíždějících koní a zanedlouho byli všichni připraveni k odjezdu. Samozřejmě se našlo i pár opozdilců, kteří nás ostatní dojížděli na trase, ale to je pro mě docela pochopitelné, protože málokdy se mi zadaří příjít včas na domluvenou dobu.

     Mezi tím se již místní nadšenci vydali na procházku po Naučné stezce Dřevostickým lesem, která se právě dnešním dnem otevírala.

foto: Peťa Menšík

 

účastníci naučné stezky Dřevohostickým lesem               moderátorka Terka

     Po dlouhém váhání se Terka odhodlala vzít do rukou mikrofon a pronést úvodní řeč, chvilkama se trošičku ztrácela, ale ještě pár takových akcí a máme z ní zkušenou moderátorku:) Jakmile dala svolení k odjezdu, tak za mastrem, Sončou Dvořáčkovou, se seřadilo jenom asi 10 odvážlivců, kteří byli rozhodnuti absolvovat Hubertovu jízdu v rychlejším tempu se skokama a za mnou zbytek houfu. Popravdě jsem čekala, že skokanů bude víc a já objedu překážky s několika málo jezdci. Jela jsem na Athosovy, kterému dělalo veliký problém přejít již most ze zámku, ještě že jeho stájový kamarádi mu celou dobu pomáhali a jeho úkol okamžitě přebrali za něj, takže vlastně celého Huberta odvedla Míša s Míšou:)

foto: Peťa Menšík

 

master Sonča Dvořáčková na koni Šagy            vedoucí neskokového houfu Verča Michálková na koni Athos

 

Míša Kašíková na koni Sotira  

 

  Po celém zámku se ozýval dusot koňských kopyt, který zanedlouho vystřídal řev vojenského stroje V3S, který kočíroval Jirka Kasperlik s plnou vlečkou natěšených lidí a kosmickou rychlostí se snažil dorazit na určené místo včas. Jeho kára ale zklamala a párkrát v lese zapadla, tak se to nepovedlo, ale lidem se prý jízda velkým zeleným strojem líbila víc než nějací koně nad překážkama...:) Zanedlouho jsme se všichni rozmanitým terénem dostali až k hasičské chatě, kde čekala výborná svačina - sekaná nebo párky. Všichni jsme se posilnili a vydali absolovat druhou polovinu jízdy. Naštěstí nedošlo k žádnému pádu ani úrazu (až na pár odřených kolen o stromy) a všichni jsme ve zdraví dojeli na pole, kde byla připravena dráha na rozběhy a hon na lišku.

foto: Peťa Menšík

 

nástup na V3S                                                                                          přestávka na chatě

 

 

Jirka a příprava ohonu k polapení                                       povoz pro diváky

 

     Hodně koní bylo v kategorii teplokrevných,ale i přes takovou konkurenci zvítězila Laďka Skopalíková na koni Jurášek. Dostih plnokrevných zvítězila Pavla Štěpaníková na koni Angrešt, což pro mě nebylo překvapení. Angrešt rychlou jízdu miluje a tak se taky konečně dočkal po unávné jízdě krokem, popřípadě klusem. Králem honu, se stal Josef Chytil z Tučap, který si při večerním soudu vysloužil krásný pohár a zaplacení 2 flašek vína. Ale to už předbíhám, do večera ještě dlouhá doba.

foto: Peťa Menšík

 

vítězka rozběhu pro teplokrevné                                         vítězka rozběhu pro plnokrevné 

Laďka Skopalíkova na Juráškovy                                         Pája Štěpaníková na koni Angrešt

  

Král honu - pan Josef Chytil z Tučap

 

    Po návratu na zámek si koníci odpočinuli, na jezdce čekal výborný guláš a také turnaj v jízdě na el. býkovi, před kterým spousta jezdců raději utekla. Vítězem se stal Ivo Rára, který společně se svou manželkou Markétkou bavili diváky neuvěřitelnými kousky na koni a triky s lasem. Jejich vystoupení jsem viděla už hodněkrát, ale i přesto je vždý s úžasem pozoruji...

foto: Peťa Menšík

 

Ivo Rára na koni Monty                                                                    Markétka Rárová na koni Jesica 

ODKAZ ZDE

 

 

Monča na býkovi                                                  vítěz v jízdě na el. býkovi - Ivo Rára

 

     Moc pěkné bylo i vystoupení clubu DDM agility Hranice, kdy pejsci ukázali své umění jak na překážkách, tak i v tanci. V průběhu dne se bylo opravdu na co dívat. Kluci z domava Adam, mažoretky, aerobičky, módní přehlídka a spoustu dalších, které pro diváky zařídil městys v rámci oslav Modré stuhy.

foto: Peťa Menšík

   

    

Povedený den se již chýlí ke konci a sluníčko zapadá. To už si chystá pan Mira Křenek svou zvukovou techniku a Jarda Bucha osvětlení aby zanedlouho mohla v záři reflektorů zářit kapela Exploze-rock. Tak se také stalo... Zazářily ale také kankánistky jménem Grácie Vlkoš, které svým vystoupením upoutaly velkou část návštěvníků, hlavně teda tu pánskou:)

foto: Jarda Bucha

 

pan Mira Křenek - ODKAZ ZDE                                     Jarda Bucha

 

 

kapela Exploze-rock - ODKAZ ZDE                              Grácie Vlkoš

 

     Za chvíli nastoupil pan Milan Foukal, coby soudce, a nemilosrdně odsoudil všechny provinilce, kteří se zúčastnili Hubertovy jízdy na koních. Za své hříchy zaplatili vínem,anebo fyzickým trestem, který v některých případech stál za shlédnutí:) Pak už se jen jedlo, pilo, bavilo, tančilo....až do třetí hodiny ranní, kdy nám, pořadatelům, spadl velký kámen ze srdce. S naší strany veliká spokojenost, objednané počasí stihlo přijít včas a za celý den nedošlo k vážnějšímu úrazu.

 

soudce Milan Foukal - (ODKAZ ZDE) a odsouzená Laďka Skopalíková     Peťa a Pája při plnění trestu

 

 

              pan Milan Školoud

 

    

Děkujeme moc všem zúčastněným koňákům, všem vystupujícím, kapele, Jirkovi Kasperlikovi za velikou ochotu a pomoc, všem obsluhujícím a všem kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na uskutečnění této akce, bez Vás by to něšlo! Díky!!!

 

 

ostatní fotografie z průběhu dne očima Peti-ZDE

fotky z celé Hubertovy jízdy od Janči-ZDE

fotky z celého dne od Věrky-ZDE

fotečky z vystoupení DDM Agility Hranice a Manželů Rárových-ZDE

ostatní fotografie z průběhu večera očima Jardy-ZDE

TOPlist